menusearch
diakoco.com

دلایل بازسازی و نوسازی ساختمان

۱۳۹۶/۳/۳۰ سه شنبه
(2)
(0)
دلایل بازسازی و نوسازی ساختمان
دلایل بازسازی و نوسازی ساختمان
دلایل بازسازی ساختمان و نکات
بناها و ساختمان هایی که در آن زندگی میکنیم بعد از گذشت چند سال بعد از ساخت احتیاج به انجام عملیاتی برای نو شدن و ترمیم برخی از بافت ها دارند. عمر مفید ساختمان ها با توجه به نوع آب و هوا و خاک موجود در منطقه همچنین کیفت و نوع متریالهای مصرف شده در ساختمان مشخص میشود و در هر صورت برای نگهداری و سلامت اسکلت و ظاهر ساختمان باید ساختمان هر چند سال یکبار به صورت کلی و یا جزیی مورد بازسازی قرار بگیرد تا نقص های آن بر طرف شود و موجب خسارت دیدن بیشتر ساختمان نشود.
دلایل بازسازی ساختمان:
بازسازی و تعمیرات ساختمان دیاکو
 
۱- از بین رفتن بافت ساختمان در یک بخش جزیی و یا کل ساختمان
 
۲- تکراری شدن فرم و شکل ساختمان و تمایل افراد برای به روز بودن و متنوع بودن محیط
 
۳- مقاوم سازی ساختمان در برایر زلزله و عوامل جوی
 
۴- تغییر دکوراسیون داخلی محل مورد نظر به منظور تغییر کاربری
 
۵- بیشتر شدن جمعیت خانواده که باعث تغییر در سبک زندگی و نیازهای روزمره میشود
 
۶- مدرن کردن فضا به منظور افزایش کسب و کار
 
الف- از بین رفتن بافت ساختمان در یک بخش جزیی و یا کل ساختمان
 
از بین رفتن بافت ساختمان یا اصطلاحا فرسودگی ساختمان در شرایط زیر رخ میدهد
 
۱- پوسیدگی لوله های تاسیساتی شامل آب و فاضلاب و که بسیار خطر ناک است و میتواند به اسکلت ساختمان آسیب برساند و یا باعث از بین رفتن زیبایی ساختمان بشود
 
۲- کف پوشها و نازک کاری دیوارها با گذشت زمان و مورد استفاده قرار گرفتن نیاز به تعمیرات ساختمان و یا تغییر دارند.
 
۳- پوسیدگی سیم های برق که باعث ایجاد اتصال میشود و ترکیدگی لوله های تاسیساتی که گاها باعث نم کشیدگی و از بین رفتن شکل ظاهری ساختمان میشود.
 
ب- تکراری شدن فرم و شکل ساختمان و تمایل افراد برای به روز بودن و متنوع بودن محیط
 
به منظور زیبا سازی ساختـمان و ایجاد تنوع در داخل و یا خارج از ساختمان گاهی نیاز داریم تغییراتی را در آن ایجاد کنیم تعمیرات ساخـتمان در بخش داخلی ساخـتمان این تغییرات شامل تغییر دادن نقشه، دیوار چینی، تغییر کف پوش ها و دیوار پوشها،کناف و سقف کاذب ایجاد پارتیشن، تغییر مبلمان و اثاثیه میباشد و در بخش خارجی تغییر و یا ترمیم نما ساخـتمان و یا لند اسکیپ را در بر میگیرد.
 
مثلا با تغییر دادن کابینت ها میتوانیم در فضای آشپز خانه تنوع ایجاد کنیم و فضا را کارا تر کنیم همچنین نور پردازی مناسب نیز میتواند زیبایی محیط را دو چندان کند و حتی تاثیرات روانشناسی روی افراد میگذارد.
 
پ- مقاوم سازی ساختمان در برابر زلزله و عوامل جوی
 
با توجه به زلزله خیز بودن کشور ما توجه به استانداردهای لازم برای مقاوم سازی ساختـمان در برابر زلزله از عوامل مهم و ضروری میباشد.
 
با توجه به این که غالب ساختـمان ها با مصالح بنایی و اسکلت بتنی و یا فلزی ساخته میشوند مقاومت بالایی ندارند و میتوان ساخـتمان را با اعمال روشهایی تخریب و یا مقاوم کرد.
 
ث- تغییر دکوراسیون داخلی محل مورد نظر به منظور تغییر کاربری
 
گاها مالکان و یا نماینده آنها تمایل دارد کاربری ملک خود را با توجه به تغییر موقعیت مکانی مثلا از مسکونی به اداری یا تجاری تغییر بدهد و این کار باید طی مراحلی برای آماده سازی محیط انجام شود. در ابتدا باید به ارگان مربوطه مراجعه شود و درخواست برای تغییر کاربری اعلام شود و بعد از آن علاوه بر ایجاد مقاومت سازه ای برای کاربری جدید شامل تغییرات معماری نیز میشود و با بازسازی کلی و یا تغیراتی در دکوراسیون داخلی و دیوار کشی ها به این منظور دست می یابیم .
 
ج- بیشتر شدن جمعیت خانواده که باعث تغییر در سبک زندگی و نیازهای روزمره میشود
 
در برخی اوقات با اضافه شدن به تعداد اعضای خانواده مالکان به منظور ایجاد محیطی مناسب برای تمامی اعضای خانواده تمایل دارند تا تغیراتی در محیط زندگی خود به وجود بیاورند و این کار گاها با تغیر چیدمان و اثاثیه صورت میگیرد و گاها با بازسازی منزل انجام میشود تا بتوان امکان جدیدی را در منزل به وجود آورد.


مارا در اینستاگرام دنبال کنید :https://www.instagram.com/diako_home_renovation/
 
instagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
گروه بازسازی و تعمیرات ساختمان دیاکو ، ارائه دهنده خدمات تخصصی نوسازی ساختمان مطابق اصول مهندسی و معماری در تهران
شرکت سازنده