menusearch
diakoco.com

گزارش پاییزی از بازار مسکن در شهر تهران

۱۳۹۶/۹/۷ سه شنبه
(1)
(0)
گزارش پاییزی از بازار مسکن در شهر تهران
گزارش پاییزی از بازار مسکن در شهر تهران
گزارش بازار مسکن تا آذر ماه1396 :

به نقل از گزارش روزنامه دنیای اقتصاد :
تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن حاکی از رشد ۵/ ۱۸ درصدی معاملات در مقایسه با آبان سال گذشته است.به گزارش «دنیای اقتصاد»، رشد معاملات و نیز رشد قیمت مسکن در گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در ماه میانی پاییز در محدوده میزان رشد اعلام شده از سوی دفتر اقتصاد مسکن بوده و حاکی از تثبیت حرکت به سمت رونق در بازار مسکن از نگاه هر دو نهاد است. بانک مرکزی آمار معاملات بازار مسکن در یک ماهه آبان را ۱۴ هزار و ۷۶۴ فقره اعلام کرد که این میزان ۷ درصد بیشتر از آمار ۱۳ هزار و ۷۵۵ فقره‌ای است که دفتر اقتصاد مسکن در گزارش اخیر خود اعلام کرده و در گزارش روز یکشنبه «دنیای اقتصاد»‌ منتشر شد.
 گزارش بانک مرکزی همچنین متوسط قیمت خرید یک مترمربع واحد مسکونی در آبان ماه را در تهران چهار میلیون و ۸۹۰ هزار تومان اعلام کرد که نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۹/ ۱۰ درصد و نسبت به مهر ماه امسال ۱/ ۲ درصد رشد نشان می‌دهد. به این ترتیب همان‌گونه که گزارش دفتر اقتصاد مسکن نیز تایید کرده است، رشد قیمت مسکن در ماه گذشته در محدوده نرخ تورم بوده و در سطحی حفظ شده که طرفین معامله هر دو حضور در بازار را به انصراف از معامله ترجیح می‌دهند. هرچند نوسان قیمت مسکن در آبان‌ماه بر اساس آمارهای دفتر اقتصاد مسکن قدری کمتر و معادل ۲/ ۹ درصد نسبت به آبان پارسال و ۶/ ۱ درصد نسبت به ماه گذشته اعلام شد.

همچون روال معمول ماه‌های گذشته بیشترین معاملات مسکن در ماه گذشته به لحاظ پارامتر سن بنا به آپارتمان‌های نوساز تا ۵ سال ساخت تعلق دارد که سهم ۲/ ۴۷ درصدی از کل معاملات آپارتمان مسکونی در آبان ماه را به خود اختصاص داده‌اند. در عین حال این سهم در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته ۵ واحد درصد کاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با قدمت ۶ تا ۱۰ سال و بیش از ۱۵ سال افزوده شده است.بر اساس این گزارش، منطقه ۵ همچون ماه گذشته با سهم ۵/ ۱۶ درصدی از کل معاملات، میزبان بیشترین قراردادهای فروش آپارتمان در آبان‌ماه بوده و پس از آن مناطق ۴ و ۲ به ترتیب با سهم‌های ۶/ ۱۱ و ۱/ ۱۰ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.در میان مناطق شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله‌شده در آبان‌ماه معادل ۱۰میلیون و ۲۷۰ هزار تومان در منطقه یک ثبت شده که نسبت به آبان پارسال معادل ۵/ ۵ درصد رشد کرده است. همچنین کمترین متوسط قیمت معاملات ماه گذشته با رقمی معادل ۲میلیون و ۳۷۰ هزار تومان در منطقه ۱۸ پایتخت ثبت شده که حاکی از رشد ۸/ ۱۰ درصدی نسبت به آبان سال گذشته است.


منبع : روزنامه دنیای اقتصاد

گفتنی است همچنان بازار خرید و فروش آپارتمان های چند ساله به دلیل تثبیت قیمت و نزدیک تر بودن به بودجه اکثر خریداران موجود در بازار گرم است و گرایش خریداران به این دسته از آپارتمانها بیشتر است . پس اگر قصد فروش یا خرید یک آپارتمان قدیمی را دارید حتما با گروه بازسازی ساختمان دیاکو تماس بگیرید . قدیمی بودن یک آپارتمان عیب نیست ، تخصص ما بازسازی آپارتمان های قدیمی و تبدیل آن به یک آپارتمان زیبا و مدرن است .

02126705729
09212035976
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
گروه بازسازی و تعمیرات ساختمان دیاکو ، ارائه دهنده خدمات تخصصی نوسازی ساختمان مطابق اصول مهندسی و معماری در تهران
شرکت سازنده