menusearch
diakoco.com

اشتباهات رایج هنگام بازسازی آپارتمان ( بخش اول )

۱۳۹۶/۶/۲۶ یکشنبه
(5)
(0)
اشتباهات رایج هنگام بازسازی آپارتمان ( بخش اول )
اشتباهات رایج هنگام بازسازی آپارتمان ( بخش اول )
احتمالا تا امروز برنامه های تلویزیونی زیادی درباره بازسازی ساختمان دیده اید و مطالب زیادی هم در اینترنت راجع ابن مطالعه کرده اید. پس تصمیم میگیرید که دست به کار شوید و خود شروع به بازسازی  منزل یا محل کار خود کنید . اما تجربه نشان داده که بیشتر مالکان در همان ابتدای کار اعتراف کرده اند که اجرای صفرتا صد یک پروژه بازسازی برخلاف آنچه که در تلویزیون و سایتها به نظر میرسد کار راحتی نیست و به یک مدیریت ، محاسبه و طراحی دقیق نیاز دارد. این مدیریت شامل مدیریت محاسباتی ، هزینه ها و بودجه و زمانبندی و ترتیب اجرای کارها میشود. اجرای یک پروژه بازسازی بدون برنامه ریزی ابتدایی به اشتباهات هزینه بر خواهد انجامید . در ذیل به معرفی برخی اشتباهات و شکستهای رایجی که افراد بسیاری در گذشته با آن روبرو شده اند خواهیم پرداخت :
 
اشتباهات رایج در بازسازی ساختمان

1- اندازه گیری های غلط و غیر اصولی :

اشتباه و خطا در اندازه گیری ها پیامد های نا خوشایند زیادی را در بر دارد . با ذکر یک مثال آنرا تشریح میکنیم.
فرض کنید تصمیم به بازسازی و نعویض کاشی کاری سرویسهای بهداشتی دارید. با یک اندازه گیری اولیه و غیر اصولی به فروشگاه مراجعه کرده و بر اساس اندازه گیری شخصی اقدام به خرید کاشی کف و دیوار و نوار کاشی و چسب میکنید و فروشگاه طبق فاکتور خریداری شده متریال را با یک وانت برای شما ارسال میکند. کاشی کاری  که  شما برای نصب سر کار اورده اید مشغول میشود. بعد از گذشت 2 روز کاشی کار با توجه به مساحت باقی مانده کار و حجم کاشی موجود به شما میگوید که مقدار کاشی کافی نیست . در اینجا چه اتفاقی می افتد؟ اول از همه کار شما حداقل 1 روز متوقف میگردد. تازه این در صورتی است که بعد از تماس شما با فروشگاه ، مدل کاشی مد نظر شما موجود باشد! در غیر اینصورت شاید مجبور باشی 1 تا 2 هفته باری تولید مجدد منتظر بمانید! دوم آنکه مجبور به پرداخت هزینه حمل و تخلیه مجدد ازانبار تا محل پروژه میباشید و سوم علاوه بر موارد فوق موجب عصبی و کلافه شدن شما میگردد. 
اشتباهاهت رایج در بازسازی

2-خرید زودهنگام مصالح ، متریال و وسایل :

فرض کنید بازسازی منزلتان را شروع کرده اید و برای خرید کاشی به فروشگاهی مراجعه کرده اید در همان فروشگاه سنگ یا سرامیکی برای کف سالن میبینید و میپسندید و فورا برای صرفه جویی در زمان و عدم مراجعه مجدد آن را هم خرید میکنید یا از یک کابینت روشویی یا دوش همام خوشتان می آید و آنها را هم به سبد خریدتان اضافه میکنید. اما  آیا از خریدتان مطمئن هستید؟ آیا رنگ سرامیکی که پسندیدید با مبلمان شما هماهنگ است؟ آیا ممکن نیست بعدا طی مشورت با اعضای خانواده تصمیم شما عوض شده و کف سالن پذیرایی را پارکت کنید؟ آیا سایز و رنگ کابینت روشویی برای حمام شما مناسب است؟ اینها و بسیاری سوالات دیگر نشان داده که خرید زود هنگام و بدون مطالعه معمولا با خطا مواجه خواهد شد.
اشتباهات رایج رد بازسازی ساختمان
 

3- ترجیحا مصالح و وسایل و تجهیزات ارزان قیمت نخرید!

بعد از چند سال تصمیم گرفته اید دستی به سر و گوش خانه تان بکشید . از عوض کردن کابینتها بگیر تا بازسازی سرویسهای بهداشتی و درب کمد ها و اتاقها و .... . حتما برای اینکار بودجه ای هم در نظر گرفته اید . پس از کمی پرس و جو در بازار ، قیمت ارزان بعضی مصالح و اقلامی که قصد خریدشان را دارید شما را وسوسه می کند تا بخشی از مبلغی که برای بازسازی کنار گذاشته بودید را ذخیره کنید و مبلغ کمتری هزینه کنید. شاید در مجموع تمام صرفه جویی که در خریدتان کرده باشید  به 10 تا 15 درصد برسد اما در مقابل چه چیزی عایدتان خواهد شد؟ به شما خواهیم گفت . کابینتی از جنس لترون ( نئوپان) که بعد از مدتی تغییر شکل میدهد و افتادگی دربها و طبقات و باد کردن فوری آن در صورت وجود رطوبت . کاشی ها و سرویسهای چینی  ارزان قیمتی که بعد از مدتی به راحتی جرم میگیرد و جلوه خود را از دست میدهد و یا در اثر ضربه های نه چندان شدید ترک میخورد. لمینت یا پارکت بی کیفیتی که در مدت زمان کم ساییده میشود و آسیب پذیر است . تمام موارد فوق فقط چند مثال جزئی که نتیجه خرید مصالح ارزان با هدف پایین آوردن هزینه بازسازی است. ضمنا در نظر داشته باشید که شاید مصالحتان ارزان است اما هزینه دستمزدی که میپردازید تفاوتی نخواهد کرد.

اتلاف پول در بازسازی ساختمان

4- فقط بر روی ظاهر تمرکز نکنید :

این موضوع از دو جنبه قابل بررسی است: اول آنکه اگر خانه شما قدیمی است این یعنی اینکه علاوه بر انکه ظواهر خانه شما قدیمی و فرسوده است ، تاسیسات ساختمان و خانه شما هم نیاز به تعویض دارد. این تاسیسات شامل لوله های آب مصرفی ، لوله آب شوفاژ و سیستم گرمایشی ، سیم کشی های که پوشش آنها پوسیده و احتمال وقوع اتصالی و آتش سوزی را افزایش میدهد و سیستم فاضلاب و چاه ها که در ساختمانهای قدیی از جنس چدن است و احتمال خرابی آنها زیاد است ، می شود. نصب گرانترین کاشی و سرامیک یا لمینیت، نصب کاغذ دیواری های مخملی زیبا و یا کارها و تزئینات چوبی ، یا اجرای هنرمندانه ترین گچبری ها و کناف کاری ها در صورت بروز هرگونه اتفاق در تاسیساتی که در بالا ذکر شد خسارت مالی زیادی به شما وارد خواهد کرد. پس زیر سازی و تعویض زیرساختهای یک ساختمان قبل از پرداختن به ظواهر در بازسازی و نوسازی یک ساختمان از ابتدایی ترین اصول یک بازسازی موفق است. جنبه دوم اینکه خیلی بر اساس مد روز پیش نروید. این روزها مد در هر زمینه ای به سرعت تغییر میکند اما برای مثال  به احتمال زیاد شما طی چند ماه آینده تصمیمی برای تغییر رنگ و طرح کابینت آشپزخانه تان یا کناف کاری سقف سالن پدیرایی تان نخواهید داشت. سعی کنید نیاز ، کاربرد و کیفیت را در بیش از هرچیز در انتخابتان لحاظ کنید.

اشتباهاهت رایج در بازسازی ساختمان
 
اشتباهات رایج در بازسازی ساختماندر پست بعدی ادامه این مقاله را مطالعه فرمایید ....

شرکت بازسازی و تعمیرات ساختمان دیاکو
شرکت بازسازی دیاکو
instagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
گروه بازسازی و تعمیرات ساختمان دیاکو ، ارائه دهنده خدمات تخصصی نوسازی ساختمان مطابق اصول مهندسی و معماری در تهران
شرکت سازنده