menusearch
diakoco.com

چرخه رنگ چیست؟ چگونه رنگ امیزی دیوارها و وسایل منزل را انتخاب کنیم؟

۱۳۹۶/۵/۲ دوشنبه
(5)
(0)
چرخه رنگ چیست؟ چگونه رنگ امیزی دیوارها و وسایل منزل را انتخاب کنیم؟
چرخه رنگ چیست؟ چگونه رنگ امیزی دیوارها و وسایل منزل را انتخاب کنیم؟
چرخه ی رنگ چیست و چگونه از آن در دکوراسیون داخلی خود استفاده کنیم؟

طراحان معمولا از چرخه رنگ برای به تصویر کشیدن و نمایش دادن رنگ‌های یک طیف رنگی واضح و دیدنی استفاده می‌کنند. این مدل کاری مدل ساده‌ اما خیلی مهم است، باید بدانیم  که نیاز نیست خیلی هم به تمامی اصول چرخه رنگ پایبند بود. با این حال، استفاده از چرخه رنگ به ما این امکان را می‌‌دهد که از برخی از راز و رمزهای مربوط به انتخاب تم رنگی برای طراحی داخلی خانه پرده برداریم. برای استفاده از چرخه ی رنگ باید بدانید که رنگ هایی که مقابل هم قرار می گیرند یعنی همان رنگ های متضاد در واقع رنگ های مکمل محسوب می شوند. پس یکی از ساده ترین راه کار ها استفاده از رنگ های مکمل چرخه ی رنگ می باشد، که در چرخه رو به روی هم قرار گرفته اند. به طور مثال ترکیب رنگ  بنفش و زرد.
معجزه چرخه رنگ در دکوراسیون منزل
پالت های رنگی: طراحان معمولا از چرخه رنگ برای به تصویر کشیدن و نمایش دادن رنگ‌های یک طیف رنگی واضح و دیدنی استفاده می‌کنند. این مدل کاری مدل ساده‌ای است اما خیلی مهم است که بدانیم خیلی هم نباید به تمامی اصول چرخه رنگ پایبند بود. با این حال، استفاده از چرخه رنگ به ما این امکان را می‌‌دهد که از برخی از راز و رمزهای مربوط به انتخاب تم رنگی برای طراحی داخلی خانه پرده برداریم.
عکس بالا نمونه خوبی از یک چرخه رنگ ساده و درست است. چرخه رنگ در یادگیری ارتباط بین رنگ‌ها به ما کمک بسیار زیادی می‌کند. وقتی شما یک چرخه رنگ را مشاهده می‌کنید، برخی از رنگ‌ها در موقعیت‌هایی متضاد از هم قرار گرفته‌اند. رنگ‌های متضاد به رنگ‌های مکمل معروفند، چراکه آن‌ها در کنار هم هماهنگی خوبی ایجاد می‌کنند.
رنگ‌های مکمل در دکوراسیون منزل
رنگ‌های قرمز و سبز در چرخه رنگ روبه‌روی هم قرار دارند، بنابراین این دو رنگ مکمل هم هستند. اگرچه این دو رنگ برای بسیار از مردم یادآور بهار و ایام نوروز هستند، اما این موضوع به این معنی است که فقط در این مورد می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. این صندلی قدیمی و کاشی‌های جذاب و زیبای دیوار نه تنها شما را به یاد بهار می‌اندازند، بلکه ترکیب این دو رنگ مکمل فضایی خاص و جالب توجه را پدید آورده است. رنگ سبز جلوه طبیعت در دکوراسیون داخلی است. از آن برای طراوت بخشیدن به خانه خود استفاده کنید.
سه‌تایی‌ها در انتخاب رنگ دکوراسیون منزل
اگریک طرح رنگی که از سه رنگی که به یک اندازه در چرخه رنگ قرار دارند تشکیل شده باشد، به آن سه‌تایی می‌گویند. ساده‌ترین و معروف‌ترین سه‌تایی‌ها، سه رنگ اصلی یعنی قرمز، زرد، و آبی هستند. 
دلیلی ندارد که ترکیب رنگ‌های سه‌تایی همیشه خیلی واضح و مشخص در فضا به کار برود؛ کاری که در هنر اوایل قرن بیستم انجام می‌شد. با تغییر سایه‌ها و تنالیته‌های هر کدام از این رنگ‌ها، شما می‌توانید هم یک فضای خاص و برجسته خلق کنید و هم از نظر بصری یک ترکیب رنگی متعادل بسازید. بهترین رنگ را برای خانه تان انتخاب کنید و ترکیبی مناسب و متناسب با سلیقه خود را در خانه به کار ببرید.
رنگ‌های مشابه در طراحی دکوراسیون منزل
رنگ‌های مشابه رنگ‌هایی هستند که در چرخه رنگ در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و وقتی در یک طرح جای می‌گیرند به آن‌ها تم کلی رنگی مشابه می‌گویند. رنگ‌های زرد و نارنجی، نارنجی و قرمز، و قرمز و نارنجی نمونه‌هایی ساده از رنگ‌های مشابه هستند. این رنگ‌ها معمولا با یکدیگر خیلی خوب جور می‌شوند و صحنه و طرح‌های زیبایی را به جا می‌گذارند. این رنگ‌ها در طبیعت به راحتی پیدا می‌شوند و هارمونی‌ای که به وجود می‌آورند بسیار دل‌نواز است. بازی با رنگ ها در اتاق نشیمن می تواند خانه شما را دگرگون کند.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید :https://www.instagram.com/diako_home_renovation/ 

 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
گروه بازسازی و تعمیرات ساختمان دیاکو ، ارائه دهنده خدمات تخصصی نوسازی ساختمان مطابق اصول مهندسی و معماری در تهران
شرکت سازنده