menusearch
diakoco.com

سقف آسمان مجازی

دوشنبه هفدهم مهر ۹۶
(0)
(0)
سقف آسمان مجازی
تا به حال به این فکر کرده اید چطور میشود شب وقتی روی تختخوابتان هستیدقبل از خواب کمی به آسمان شب خیره شوید؟ یا صبح وقتی بیدار میشوید اولین چیزی که میبینید آسمان آبی و آفتابی باشد؟ قطعا کسانی که از این نعمت به طور طبیعی برخوردارند آرامش زیادی در زندگی دارند . اما برای ما که در شهرها و  آپارتمان زندگی میکنیم و حتی گاهی به علت مشرف بودن اتاقمان به ساختمان روبرو به  ندرت پرده اتاقمان را کنار میزنیم ، چطور میتوان این منطره زیبا را ایجاد کرد؟
سقف کاذب تصویردار یا اسمان مجازی یک طرح بسیار ابتکاری در زمینه دکوراسیون و معماری داخلی به شمار می رود که الهام بخش طبیعت در منزل و محل کارمان می تواند باشد و به نوعی بازگشت به طبیعت برای رسیدن به آرامش حتی به صورت ظاهری است که چه در ساخت و چه هنگام بازسازی ساختمانها با اقبال خوبی روبرو شده است. سقف کاذب تصویردار در 2 نوع تایل و سقف کشسان در بازار موجود است. در سقف کاذب تصویردار نورپردازی بسیار حایز اهمیت بوده و بدون یک نورپردازی استاندارد نمی توان به طرح و هدف مربوطه دست یافت این نوردهی یا می توان توسط لامپ های فلورسنت صورت می پذیرد یا توسط صفحات LED نور مربوطه تامین می گردد . در واقع این نوع از سقف در کنار زیبایی ، یک نوع روشنایی نیز محسوب میشود از لحاظ زیبایی سقف کاذب تصویردار هم اکنون در بسیاری از لابی های مسکونی، اتاق خواب ها  ، هتل ها و بخش های بیمارستانی چون بخش پرتودرمانی ، دندانپزشکی ها و ...به منظور ایجاد آرامش در محیط از آن بهره می برند.

 
سقف آسمان مجازی

یک نوع آن تایل های تصویری هستند که در اندازه های 60 سانتی متر در 60 سانتی متر موجود میباشد. نحوه اجرای آن شبیه به اجرای سقف کاذب تایل میباشد ، با این تفاوت که این تایلها نور را از خود عبور میدهد و همان طور که در بالا ذکر شد زیر آن نورپردازی انجام میشود تا تصویری هرچه واقعی تر و زیبا تر ایجاد کنند.
نوع دوم سقف های آسمان مجازی سقف های کشسان هستند.
سقف کشسان نوعی سقف کاذب از جنس PVC با ضخامت کمتر از ۱ میلیمتر میباشد که نمایی شیک و مدرن به سقف ساختمان میدهد. این نوع سقف, سقف سه بعدی یا آسمان مجازی نیز نامیده میشود و به دلیل قابلیت کشسانی از مقاومت بالایی در برابر فشار و ضربات ناگهانی برخوردار میباشد. قابلیت ارتجاعی و انعطاف پذیری اینگونه سقفها باعث کش آمدن آنها در برابر فشار و ضربه میشود و از پاره شدن و آسیب دیدن آنها جلوگیری میکند.

 
سقف آسمان مجازی کشسان

هیچ گونه محدودیتی در طرح و رنگ سقفهای سه بعدی وجود ندارد. این نوع سقف ها در طیف وسیعی از رنگ با جلوه های مات, اطلسی, متالیک, شفاف و نیمه شفاف تولید میشوند و به دلیل مقاومت بالای آنها در برابر انقباض, سطح آنها پوسته پوسته نمیشود و ترک نمیخورد. اکثر اوقات نصب سقفهای سه بعدی با نورپردازی همراه است که خود جلوه ای جذاب و زیبا به اینگونه سقفها میدهد.

آسمان مجازی برخلاف سایر سقفهای کاذب نیازی به تجهیزات آویز ندارند. نحوه ی نصب آنها به گونه ایست که یکسری ریلهای کوچک بر روی سقف نصب میشوند که از دید افراد مخفی است. بعد از نصب ریل های نگهدارنده به صورت مخفی, لبه های سقف کشسان درون این ریل ها قرار میگیرند. سپس برای از بین بردن چروک های سطح آن و هم اندازه نمودن آن با سقف از حرارت و باد گرم استفاده میشود. سیستم آسمان مجازی به نحوی ست که بعد از سرد شدن تغییر سایز نمیدهد و در همان حالت کش آمده باقی میماند و دچار تغییر حالت نمیشود. این نوع سقفها در فریم های متنوعی از قبیل سه بعدی, بیضی, مستطیل, منحنی و… ساخته میشود که متناسب با دکور سقف مورد نظر انتخاب میشود.

 
اجرای سقف کاذب کشسان
 

یکی از خدمات گروه بازسازی دیاکو اجرای سقف های آسمان مجازی به صورت تایل و کشسان می باشد
گالری تصاویر محصول
 سقف آسمان مجازی
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
گروه بازسازی و تعمیرات ساختمان دیاکو ، ارائه دهنده خدمات تخصصی نوسازی ساختمان مطابق اصول مهندسی و معماری در تهران
شرکت سازنده