menusearch
diakoco.com

قرنیز و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی

۱۳۹۶/۹/۱ چهارشنبه
(2)
(0)
قرنیز و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی
قرنیز و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی

انواع قرنیز و کاربرد های آن


قرنیز به نوار سنگی یا چوبی دور دیوار می گویند که درواقع جدا کننده خط دیوار از کف ساختمان است . اما امروزه MDF ها با روکش PVC جای سنگ و چوب را گرفته اند و به راحتی میتوانید آن ها را در بازار تهیه نمایید. در آپارتمانهای قدیمی که کف ساختمان از جنس موزاییک یا سنگ بوده ، قرنیزهای سنگی به چشم میخورد که به شما توصیه میکنیم اگر قصد بازسازی آپارتمان تان دارید ، حتما آنها را تخریب نموده و قرنیزهای جدید نصب کنید.

قرنیزها را به ارتفاع 7 و 9 سانتیمتر و به طول 280 و یا 366 سانتیمتر  و به عرض پاشنه ی 16 میلیمتر تولید میکنند. البته این روزها انواع مختلف قرنیز با طرح های گوناگون  از جنس های متنوع در بازار موجود می باشد.

انواع قرنیز و کاربرد آن

بسیاراز افراد نمی دانند کاربرد قرنیز چیست و میپندارند که فقط برای زیبایی ساختمان استفاده میشود که تصور غلطی نیز نمیباشد، حال به بررسی کاربرد قرنیز میپردازیم:

اولین کاربرد برای افرادی است که از کفپوش هایی مانند پارکت و لمینیت استفاده می کنند. به علت انبساط این کفپوش ها در هوای گرم در هنگام نصب آن ها را کمی با فاصله  تقریبا 1 سانتیمتر از دیوار نصب میکنند که اگر  منبسط شده به دیوار بچسبد اما در مواقع دیگر با دیوار فاصله دارد. این فاصله دیوار و پارکت جدا از اینکه ظاهر بدی به ساختمان میدهد باعث میشود که در آن محل گرد و خاک جمع شود و یا وسایل کوچک در آن جا گیر کند برای جلو گیری از این اتفاقات از قرنیز استفاده میکنیم. قرنیز باعث میشود که لمینیت و یا پارکت خود را بیشتر و بهتر نشان دهد. که البته پیشنهاد میشود لمینت و قرنیز دارای تضاد رنگ باشند

انواع قرنیز و کاربرد آن

کاربرد دوم برای افرادی است که از دیگر کفپوش ها مانند سرامیک و یا مصالح دیگر استفاده کرده اند و نیازی به استفاده از  قرنیز را نمیبینند، درست است این ها نیازی به قرنیز ندارند اما اگر از آن استفاده کنند متوجه میشوند که چقدر فضا زیبا تر و دل انگیزتر شده و یک نظم بصری به اتاق بخشیده شده است. 


برای سالن ها و اتاقهای کوچک در حد 30 و40 متری قرنیز با ارتفاع 7 سانتیمتری مناسب است. برای فضاهای بزرگتر بهتر است از قرنیز 9 سانتیمتری استفاده شود تا خود را به خوبی نشان دهد.

اصولا رنگ قرنیز را با درب ورودی، رنگ کابینت و یا شومینه هماهنگ میکنند اما اگرکفپوشتان لمینیت روشن است بهتر است قرنیز را تیره تر انتخاب کنید. 
امروزه البته قرنیزها صرفا یک قاب زیبا که دورتادور سالن و محیط ساختمان را در بر بگیرند نیستند و بسیار فراتر از آن رفته اند. به عنوان مثال میتوان از قرنیزهای داکتی که محل عبور سیم ها و کابلهای شبکه یا سیم انتن هستند نام برد . مخصوصا برای ساختمانهایی که در حال بازسازی هستند ، یا قصد تغییر کاربری از مسکونی به اداری را دارند ، با استفاده از این قرنیز های داکتی با یک تیر چند نشان میزنند.

انواع قرنیز و کاربرد آن
رادیاتور های قرنیزی مدتی است که وارد بازار ساخت و بازسازی اپارتمانها شده است و از چند لحاظ مزیت دارد  : 
  • عدم نیاز به لوله کشی شوفاژ در سر تا سر ساختمان
  • حذف رادیاتورها و زوائد بصری
  • بازده گرمایی بالاتر
  • دوام بالا

انواع قرنیز و کاربرد آن


بازسازی و تعمیرات ساختمان دیاکو
09022898114
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
گروه بازسازی و تعمیرات ساختمان دیاکو ، ارائه دهنده خدمات تخصصی نوسازی ساختمان مطابق اصول مهندسی و معماری در تهران
شرکت سازنده