menusearch
diakoco.com

طراحی های رایج آشپزخانه در دنیا

۱۳۹۶/۸/۲۳ سه شنبه
(3)
(0)
طراحی های رایج آشپزخانه در دنیا
طراحی های رایج آشپزخانه در دنیا

مدل های رایج آشپزخانه در دنیا


اگر از مدل آشپزخانه خود ناراضی هستید و یا در فکر بازسازی آشپزخانه منزلتان هستید مطلب زیر را مطالعه فرمایید. در اینجا میخواهیم با انواع طراحی آشپزخانه آشنا شویم :

یک دیوار ( one-wall)

این مدل آشپزخانه بیشتر در آپارتمانهای کوچک یا استودیوها ( واحد های مسکونی فلت که در ایران خیلی رایج نیست ) کاربرد دارد. در این مدل طراحی کمترین میطان فضا اشغال میشود. کابینت و تجهیزات آشپزخانه همگی روی یک دیوار قرار دارند . در طراحی های به روز این مدل ، یک جزیره هم تعبیه میشود .


انواع مدل آشپزخانه
 

کوریدور یا کانال شکل ( Galley )

این مدل " باریک " کارآمد  هم برای اشپزخانه های کوچک و با عرض کم مناسب است . در این مدل  کابینت ها و کانتر آشپزخانه ، بر روی دو دیوار روبروی هم قرار میگیرد. ( به طور موازی )  و مسیر تردد در بین آنها خواهد بود. این مدل نهایت استقاده از فضا را میکند و کابینت های کنج که دسترسی به آنها مشکل است را حدف میکند.

انواع مدل آشپزخانه
 

L شکل ( L-Shaped )

این مدل نهایت استفاده را از گوشه های فضایی که آشپزخانه در آن قرار دارد می کند. مدل  L  برای آشپزخانه های سایز متوسط مناسب است . کانتر آشپزخانه بر روی دو دیوار عمود بر هم قرار می گیرد . هر کدام از اضلاع این  L میتواند هر اندازه بلند باشد اما ابعاد بهینه هر ضلع بین 3.5 تا 4.5 متر است .  این مدل مشکل تردد چند نفر همزمان در آشپزخانه را رفع میکند . در این مدل شما قادر خواهید بود تا فضاهای کاربردی دیگری به آشپزخانه اضافه کنید ، مانند قرار دادن یک میز نهار خوری . اما اگر آشپزخانه شما به اندازه کافی بزرگ است و قابلیت طراحی های دیگر را دارد ، سراغ مدل های دیگر مثلا جزیره ای بروید!

انواع مدل آشپزخانه
 

نعل اسبی یا U شکل

در این مدل سه دیوار از آشپزخانه  کابینت ها و وسایل و تجهیزات آشپزخانه را در خود جای میدهد . امروزه این طراحی کمی تغییر کرده و از U به L + جزیره  تغییر شکل داده است . این طراحی بازده بسیار خوبی داشته است چرا که تردد و کار کردن اطراف جزیره بسیار آسان تر شده است.


انواع مدل آشپزخانه
 

جزیره ای ( Island )

یک جزیره میتواند متشکل از کابینت ، سینک یا اجاق گاز  باشد و همواره سطح قابل قبولی برای کار در آشپزخانه در اختیار ما قرار می دهد. همچنین سطح روی جزیره ها میتوناد محلی برای صرف غذا ، آماده کردن غذا باشد. جزیره ، آشپزخانه One-wall را به مدل Galley  ، و مدل L  را به نعل اسبی ( U شکل)  تبدیل می کند. طراحی آشپزخانه جزیره ای بهترین و کارآمد ترین مدل آشپزخانه است اما باید این نکته را به خاطر داشته باشید که باید فضای آشپزخانه شما امکان ساخت آن را داشته باشد در غیر اینصورت نتیجه عکس خواهد داشت

آشپزخانه جزیره ای

برای بازدید و مشاوره رایگان جهت  بازسازی آشپزخانه خود با گروه بازسازی دیاکو تماس حاصل فرمایید.09022898114
02126705729

translated from www.hgtv.com
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر
گروه بازسازی و تعمیرات ساختمان دیاکو ، ارائه دهنده خدمات تخصصی نوسازی ساختمان مطابق اصول مهندسی و معماری در تهران
شرکت سازنده