menusearch
diakoco.com

آنچه باید قبل از احداث روف گاردن بدانید !

۱۳۹۶/۷/۳۰ یکشنبه
(2)
(0)
آنچه باید قبل از احداث روف گاردن بدانید !
آنچه باید قبل از احداث روف گاردن بدانید !
چند سالیست که بازار  طراحی و ساخت روف گاردن ها در ایران و علی الخصوص تهران ، حسابی گرم شده. دلیل علاقه مردم به روف گاردن ها نیز دور از دهن نیست.
 • سازنده ساختمانها این روزها وقت و هزینه ای بابت ساخت حیاط مشجر و باصفا نمی کنند.
 • ساختمانهای جنوبی که مستقیما از کوچه /خیابان وارد ساختمان میشویم ، معمولا یا فضای کافی برای احداث حیاط و فضای سبز ندارند و یا آنقدر با دیوار بلند ساختمانهای مجاور محصور شده و در گودی قرار گرفته اند که هیچ کس علاقه ای به گذراندن وقت در آن ندارد.
 • ساختمانهای شمالی هم به این علت که ورودی ساختمان از حیاط میگذرد و محل عبور افراد است ، تقریبا جزء حریم خصوصی ساختمان به حساب نمی آید و بلا استفاده می ماند.
 •  ضمنا با روز به روز بیشتر شدن ساختمانهای بلند و مشرف شدن آنها به حیاط خانه های اطراف ، حتی ساکنین خانه های ویلایی قدیمی که معمولا حیاطهای باصفایی دارند هم کمتر رغبت میکنند که ساعاتی را با خانواده یا مهمانانشان در آنجا سپری کنند.
این گونه بود که ساختمان سازان و اهالی ساختمانها به فکر ایجاد یک فضای سبز با گستره دید باز ، به دور از سر و صدا و دود ماشینها و به دور از اشراف ساختمانهای مجاور افتادند.
ساخت آلاچیق ، باغچه ، گلکاری ، آب نما سایبان ، شومینه ، باربیکیو و ... از جمله مواردیست که در طراحی و ساخت روف گاردن به آن توجه می شود.
اما قبل از هرگونه اقدام به ساخت ، موارد بسیار مهمی هست که باید به آنها توجه داشته باشید:
 • قبل از هر چیزی از شرایط  و استحکام ساختمان ( بام ) اطمینان حاصل کنید. از آنجا که پشت بام  از گذشته ، فقط محل قرارگیری کولرهای آبی / کمپرسور کولر گازی ، و آنتنهای هوایی بوده ، بار مرده زیادی برای آن قائل نمی شوند. منظور از بار مرده  ، جرم  وسایل و اجسامی است که روی بام قرار می گیرد. همچنین بام را محلی برای عبور و مرور افراد و تجمع آنها در نظر نمیگیرند. در نظر داشته باشید که تمام آنچه که میخواهید روی بام بسازید ، هرکدام یک جرمی دارند که روی بام اضافه میشوند ، آلاچیق ، باغچه ، خاک باغچه ، گیاهان ، گلدانها ، مبلمان و سرویس بهداشتی و ... به علاوه تعداد نفراتی که در آنجا تجمع خواهند کرد.
روف گاردن
 • شرایط اقلیمی و آب و هوایی را بسنجید و در نظر بگیرید. این موضوع شامل موارد زیر میگردد: دمای هوای شهر شما چگونه است؟ بام شما با ساختماهای مجاور از چند جهت محصور شده؟ آیا ساختمان شما در مناطق بادخیز شهر است؟ چند ساعت در روز آفتاب به آن می تابد؟ هر کدام از این شرایط ممکن است در حدی باشد که احداث روف گاردن بر روی بام ساختمان شما غیر منطقی باشد و استفاده از آن غیر ممکن گردد. پس خوب مطالعه کنید و ببینید کدام بخش از بام شما قابلیت ساخت را دارد.رضایت همسایگان طبقه آخر بسیار مهم است. یادتان باشد ،صدای تردد و تجمع  شما روی بام اول از همه ، آنها را آزرده خواهد کرد.

بام سبز
 • مسائل ایمنی را جدی بگیرید. ساخت یک شومینه یا باربیکیو گازی در محیط باز بام میتواند حادثه آفرین باشد . حتما جای مناسبی برای ساخت آنها در نظر بگیرید و حتما یک کپسول اطفا حریق داشته باشید.
 • یکی دیگر از مسائل حیاطی عایق کردن صد در صدی بام است . ساخت یک باغچه یا گلدان نیازمند یک عایق رطوبتی بادوام است . این عایق فراتر از یک لایه ایزوگام است . سطحی که با خاک ، نفوذ ریشه گیاهان ، آب و سولفات های موجود در خاک است باید دوام خیلی خوبی داشته باشد.
 روف گاردن
 • انتخاب گیاهان مناسب با شرایط آب و هوایی که در بند های بالا ذکر شد.
 • رضایت همسایگان طبقه آخر بسیار مهم است. یادتان باشد ،صدای تردد و تجمع  شما روی بام اول از همه ، آنها را آزرده خواهد کرد.
 • برآورد کردن هزینه های ساخت و نگهداری و طراحی قبل از ساخت .
 
روف گاردن دیاکو
 • استحام کافی سازه های روی بام در مقابل طوفان و باد.
 
اینها مواردی هستند که قبل از احداث روف گاردن یا بام سبز باید مورد مطالعه و بررسی قرار بگیرند.
اگر شما هم جزء آپارتمان نشینهایی هستید که ضمن توافق با همسایه هایتان قصد ساخت یک روف گاردن را دارید میتوانید با تیم متخصص دیاکو تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما ضمن مشاوره و بازدید از بام شما بهترینها را به شما پیشنهاد نمایند. شما میتوانید درخواست بازدید و مشاوره رایگان را از طریق تکمیل فرم زیر برای ما ارسال نمایید . کارشناسان ما ظرف مدت 24 ساعت جهت هماهنگی با شما تماس خواهند.
 
بازدید و مشاوره رایگان بازسازی ساختمان
 
پست های آینده ما را دنبال کنید . در پست های آتی به جزئیات احداث بام سبز ، اعم از گیاهان ، مصالح ساخت و طراحی آنها خواهیم پرداخت . با ما همراه باشید.
 
بازسازی و نوسازی دیاکو
 
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
گروه بازسازی و تعمیرات ساختمان دیاکو ، ارائه دهنده خدمات تخصصی نوسازی ساختمان مطابق اصول مهندسی و معماری در تهران
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز