menusearch
diakoco.com

چرا بازسازی آشپزخانه اهمیت دارد؟ معیارهای یک آشپزخانه ایده آل چیست؟

۱۳۹۶/۸/۱۳ شنبه
(3)
(0)
چرا بازسازی آشپزخانه اهمیت دارد؟ معیارهای یک آشپزخانه ایده آل چیست؟
چرا بازسازی آشپزخانه اهمیت دارد؟ معیارهای یک آشپزخانه ایده آل چیست؟
حتما شما هم بارها شنیده اید که میگویند آشپزخانه قلب خانه است . چرا ؟
در زندگی روزمره ما آشپزخانه جایگاه خیلی مهمی دارد. اگر دقت کنید ، بیشترین زمان گردهمایی اعضای خانواده در طول روز ، هنگام صرف وعده های غذایی است که بیشتر در آشپزخانه می باشد. خانمهای خانه دار زمان زیادی را در آنجا سپری می کنند و باالطبع فرزندانمان نیز در کنار مادر خانواده خواهند بود . بعد از یک روز پر مشغله کاری ، آماده کردن شام و صرف شام کنار اعضای خانواده و یک گفتگوی گرم خانوادگی در حین میل کردن غذا همه و همه در آشپزخانه خواهد بود.
از اینها که بگذریم ، آشپزخانه محل قرارگیری و نگهداری چه چیزهایی است؟ مواد غذایی ، ظروف ، یخچال ، ماشین لباسشویی و ظرفشویی ، اجاق گاز و فر ، سینک ظرفشویی ، میز نهارخوری و ...  .
پس مکانی که چنین نقش مهمی در زندگی ما ایفا میکند باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد .  این کیفیت شامل چه چیزهایی است؟
 1.  بهداشت ، بهداشت و بهداشت
 2. فضای بی نقص و کاربردی
 3. نور کافی
 4. تعبیه کردن تمام فضاهای مورد نیاز
 5. تهویه مناسب
 6. دکوراسیون چشم نواز و زیبا

پس اگر تصمیم به بازسازی منزل یا بازسازی بخشی از آن را دارید ، آشپزخانه را در اولویت اول قرار دهید.
حال بیردازیم به مولفه های یک آشپزخانه با کیفیت و مورد به مورد آنها را بررسی خواهیم کرد.
 • فضای آشپزخانه به نور کافی احتیاج دارد : اگر آشپزخانه شما پنجره به بیرون دارد ، خوش اقبال هستید. میتوانید از یک پرده کرکره و یا حریر یا تور نازک استفاده کنید تا در ساعات مختلف روز نور کافی داشته باشید. اگر پنجره آشپزخانه تان به نورگیر ساختمان باز می شود و طبقات بالا باشید باز هم نور کافی خواهید داشت. اما اگر طبقات پایین باشید یا آشپزخانه تان اصلا پنجره نداشته باشد با مشکل تاریکی روبرو خواهید بود . به شما پیشنهاد میکنیم اگر آشپزخانه تان اپن نیست و این امکان برایتان وجود دارد آنرا اپن کنید!
  بازسازی آشپزخانه
  بازسازی آشپزخانه
 • پوشش کف و دیوارها : کف و دیوار آشپزخانه علی الخصوص در مجاورت اجاق گاز همیشه در معرض ریختن مواد غدایی و جربی روی آنهاست . پس به پوششی نیاز دارید که علاوه بر آنکه نظافت آن راحت باشد ، عمر و کیفیت بالایی داشته باشد. کاشی از بهترین گزینه هاست. نظافت آن آسان و دوام آن بالاست. اگر قصد بازسازی آشپزخانه تان را دارید ، حتما کاشی های قدیمی را تعویض کنید. علاوه بر آنکه جلوه زیبایی دارد در بهداشت آشپزخانه تاثیر بسزایی دارد. رنگ و طرح کاشی ها را با رنگ کابینتها ست کنید. پس لازم است ابتدا طرح و رنگ کابینت را انتخاب کنبد. برای اینکار میتوانید  مقاله " راهنمای انتخاب رنگ کابینت " را از بخش دانستنی ها مطالعه بفرمایید.
  کاشی کاری آشپزخانه
  کاشی کاری آشپزخانه
 • و اما هیجان انگیز ترین بخش آشپزخانه کابینت است . فارغ از جنس و رنگ آن ، مهمتر از همه طراحی آن است . جا نمایی همه چیز باید درست و حساب شده باشد. سینک ظرفشویی باید در جای مناسب قرار بگیرد . حتما جای ماشین لباسشویی وو ظرفشویی تعبیه گردد. محل قرار گیری یخچال  و اجاق گاز درست و اصولی باشد . فضای کاقی روی کابینت در کنار اجاق گاز و سینک وجود داشته باشد ، چرا که آماده سازی مواد غذایی آشپزی روی آن صورت میگیرد.  و .....
   
  کابینت آشپزخانه
  کابینت آشپزخانه
 • صفحه روی کابینت : صفحه روی کابینت از خود کابینت هم مهم تر است . بیشترین استهلاک در آشپزخانه مربوط به همین صفحه روی کابینت است و بیشتر از هر بخش دیگر در معرض آسیب است ، ضمنا باید نظافت آن آسان باشد تا همواره سطح آن بهداشتی و پاک باشد. در انتخاب و وخرید آن هرچقدر هزینه کنید به نفع شماست.
 • بعد از کابینت نوبت وسایل آشپزخانه است، سینک ظرفشویی ، اجاق گاز ، شیرآلات و .... که در مقاله های آینده به طور کامل به تشریح و توضیح آنها خواهیم پرداخت. فقط یادتان باشد ، کیفیت را فدای قیمت نکنید.
 • نورپردازی  : برای فضای آشپزخانه روشنایی های پرنور و زیبا نصب کنید .
  بازسازی آشپزخانه
  بازسازی و تعمیرات آشپزخانه
بازسازی و نوسازی آشپزخانه  چه به قصد استفاده خودتان و چه به قصد ارتقا دادن کیفیت آپارتمانتان برای فروش باشد ، یک سرمایه گذاری درست و به جا است و همیشه اولویت اول هنگام بازسازی منزل است. مطمئن باشید هزینه ای که میکنید هنگام فروش به شما باز خواهد گشت و تاثیر بسیار زیادی در تصمیم گیری خریداران هنگام خرید مسکن دارد .
تیم بازسازی دیاکو در تمامی مراحل بازسازی و نوسازی آشپزخانه در کنار شما خواهد بود و با ارائه مشاوره تخصصی هم در بخش طراحی و هم در بخش ساخت و اجرا ، خالق آشپزخانه ای بی نقص برای شما خواهد بود. با ما در تماس باشید.
بازسازی ساختمان دیاکو
09022898114

می توانید درخواست بازدید و مشاوره رایگان بازسازی خانه تان را از طریق لینک زیر ثبت نمایید

درخواست بازدید و مشاوره بازسازی ساختمان
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
گروه بازسازی و تعمیرات ساختمان دیاکو ، ارائه دهنده خدمات تخصصی نوسازی ساختمان مطابق اصول مهندسی و معماری در تهران
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز